вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od poprawnego i sumiennego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten gatunek płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий